Delhi Youth Football League
  Fixtures 2008
 

 



FIXTURES


GROUP A                                                                                            GROUP B

DDA SFSC                                                                                             DDA YSC

SCR FA                                                                                    DDA Summer Camp

Campa                                                                                                        JFA VK

GDG United                                                                                                      MIS

Carslberg FC                                                                                     Monze Swallos

Simla Youngs                                                                                         L ‘Escadrille

 

 

                                             GROUP FIXTURES

                                                 

                               

June 10th
8:00 – 9:00   - DDA YSC Vs JFA VK

9:30 – 10:30 – DDA Summer Camp Vs Monze Swallos

4:00-5:00      - SCR FA Vs Carslberg FC

5:30-6:30      - DDA SFSC Vs Campa

 

June 11th

8:00 – 9:00   - SCR FA Vs Campa

9:30 – 10:30 – GDG United Vs Simla Youngs

4:00-5:00      - MIS Vs L ‘Escadrille

5:30-6:30      - DDA YSC Vs Monze Swallos

 

June 12th

8:00 – 9:00   - SCR Vs GDG United 

9:30 – 10:30 – DDA Summer Camp Vs JFA VK

4:00-5:00      - Carlsberg FC Vs DDA SFSC

5:30-6:30      - Campa Vs Simla Youngs

 

June 13th

3:00 – 4:00   - JFA VK Vs MIS

4:00 – 5:00 – GDG United Vs Carslberg FC

5:00 - 6:00      - Simla Youngs Vs DDA SFSC

6:00 - 7:00      - Monze Swallos Vs L ‘Escadrille

 

June 14th

3:00 – 4:00   - DDA Summer Camp Vs MIS

4:00 – 5:00 – Campa Vs Carslberg FC

5:00 - 6:00      - SCR FA Vs Simla Youngs

6:00 - 7:00      - DDA YSC Vs L ‘Escadrille

 

June 16th

3:00 – 4:00   - JFA VK Vs Monze Swallos

4:00 – 5:00 – DDA YSC Vs MIS

5:00 - 6:00      - GDG United Vs DDA SFSC

6:00 - 7:00      - DDA Summer Camp Vs L ‘Escadrille

 

June 17th

3:00 – 4:00   - DDA YSC Vs DDA Summer Camp

4:00 – 5:00 – Carlsberg FC Vs Simla Youngs

5:00 - 6:00      - Campa Vs GDG United

6:00 - 7:00      - SCR FA Vs DDA SFSC

 

June 18th

4:00-5:00      - MIS Vs Monze Swallos

5:30-6:30      - JFA VK Vs L ‘Escadrille

 

 

 

                                 QUARTER FINALS                                     

 

June 19th

8:00 – 9:00   - A1 Vs B4

9:30 – 10:30 – A3 Vs B2

4:00-5:00      - A2 Vs B3

5:30-6:30      - A4 Vs B1

 

 

 

SEMI FINALS

 

June 20th

4:00-5:00      - Winner of QF 1 Vs Winner of QF 3

5:30-6:30      - Winner of QF 2 Vs Winner of QF 4

 

 

 

 June 21st

 4:00-5:00      - THIRD AND FOURTH PLACE PLAYOFF      

 5:30-6:30      - FINALS    

 6:45               - PRIZE DISTRIBUTION CEREMONY                         

 

 
  Today, there have been 5 visitors (10 hits) on this page!  
 
=> Do you also want a homepage for free? Then click here! <=